O nás

Spoločnosť Legon bola založená v októbri 2003. Nakoľko obidvaja spoluzakladatelia sa pred založením firmy venovali hlavne riadeniu a organizovaniu väčších stavebných celkov, táto skutočnosť nasmerovala vývoj spoločnosti nielen tradičným stavebným smerom, ale aj schopnosťou koordinovať väčšie projekty. Vďaka tomu spoločnosť spolupracuje s investormi, ktorým ponúkala kompletnú organizačno-realizačnú činnosť ich projektov. Spoločnosť taktiež realizuje vlastnú investičnú činnosť v oblasti stavebníctva a to projektmi ako: Administratívna budova v Bratislave, alebo niekoľko rodinných domov na Čiernej Vode.

V súčasnosti sa spoločnosť Legon špecializuje najmä na realizáciu hrubých stavieb a stavieb "na klúč". Druhým zameraním spoločnosti je zatepľovanie budov, väčšinou novostavieb.

V roku 2010 sme dokončili a skolaudovali našu vlastnú administratívnu budovu, ktorá je situovaná vedľa Gagarinovej ulice. Odvetraná fasáda, tepelné čerpadlá, hliníkové okná a iné nadštandardné stavebné  prvky zaraďujú sídlo našej firmy medzi moderné stavby.