Naše referencie v oblasti výstavby:

Incidunt et vero consequatur laboriosam asperiores tenetur nihil saepe

RD Limbach

Luxusná vilka s bazénom v Limbachu. Zasadená do svahovitého terénu s výhľadom na Bratislavu a Malé Karpaty, kompletná realizácia na kľúč.

Radová zástavba na Čiernej Vode


Realizácia modernej radovej zástavby na Čiernej Vode.

Rodinný dom na Čiernej vode


Honosný rodinný dom na Čiernej Vode sme zrealizovali za 7 mesiacov v krásnom prostredí na hranici Šurskeho lesa.

MACRO

Na administratívno-obchodnej budove v mestskej časti Ružinov, sme sa podieľali na celom procese výstavby hrubej stavby. Od základov až po finálnu úpravu fasády.

Bytový dom Triangel

Moderný bytový dom, v ktorom sa nachádza 24 bytov, v oblasti Triangel na Čiernej vode. Na tomto projekte spoločnosť Legon pôsobila ako generálny dodávateľ.

Radová zástavba na Čiernej Vode

Jedná sa o šesť rodinných domov v jednej radovej zástavbe. Celková úžitková plocha cca 1200 m2. Zaujímavosť : V tom čase, v rokoch 2006-2007, radové zástavby sa v iných podobných lokalitách nerealizovali a pomer ceny s úžitkovosťou domu bol veľmi priaznivý. Z toho dôvodu bol vysoký záujem o túto stavbu a domy boli vypredané do pol roka od začatia stavby. Teraz už máme inú dobu a radové domy sú skoro v každej novej lokalite.

RŠKA Šamorín

Rekreačno-športovo-kongresový areál s rozlohou takmer 100 hektárov, Elements Resort. Na tomto výnimočnom projekte spoločnosť Legon realizovala železobetónové monolitické konštrukcie v celkovom objeme 500 000 eur. Foto:http://www.besol.sk/novinky/podielame-sa-na-vystavbe-rska-samorin

Hotel Saffron

V súčinnosti s Pamiatkovým ústavom v Bratislave sme realizovali opravu fasády na Radlinského ulici v Bratilslave.

Tri rodinné domy

Ako ďalšiu našu vlastnú investíciu sme realizovali tri rodinné domy v Chorvátskom Grobe, časť Čierna Voda. Vsadili sme na moderné domy pre mladé rodiny v peknom prostredí. Vonkajšie žaluzie, trojsklá, sálavé podlahové kúrenie, kvalitné materiály a veľmi prijateľná kúpno - predajná cena. 

AB na Starej Vajnorskej

Úplná rekoštrukcia spoločnosťou Legon, ako hlavným dodávateľom. Objem prác v celkovej hodnote cca 450 000€, nové kúrenie, voda, fasáda, oplotenie... všetko od demolácie až po maliarske práce.

Petržalka city

Od konca roku 2012 sme realizovali na stavbe Petržalka city všetky murárske práce, spádové betóny, zateplenia garáží a klientské zmeny. Foto: https://www.asb.sk/architektura/bytove-domy/to-tu-este-nebolo-petrzalka-city

RD Čierna voda

V roku 2012 sme ukončili výstavbu rodinného domu v lokalite Chorvátsky grob, časť Čierna voda. Kvalitný projekt, práca aj materiály zaradili tento rodinný dom v zmysle energetického certifikátu do A-čkovej kategórie.

Drieňová - Doprastav

Kompletná prestavba kancelárskych priestorov a realizácia nového kontaktného zatepľovacieho systému.

Práce boli vykonané v prvej polovičke roku 2011.

Výrobno-skladový objekt v Trnave

Železobetónová monolitická  výrobno-skladová hala, na ktorej sme realizovali celú hrubú stavbu so zakladaním a kontaktný zatepľovací systém.

Milton house

Šesť podlažná administratívno-bytová budova realizovaná na Šoltésovej ulici, v centre Bratislavy. Tento objekt je nie len architektonicky, ale aj technicky zaujímavý. Dutinové podlahy, predsadené hliníkové tienenie elektricky ovládané s horizontálnym posunom, dve podzemné podlažia garáží, kde podlaha 2.PP je cca 1,5 m pod hladinou Dunaja, kamenný obklad fasády, vstupné átrium, ktoré má výšku cca 15 m a iné detaily robia z tejto budovy dominantnú stavbu.

Administratívna budova OXICO

Jedná sa o zákazku, ktorú sme získali a aj začali ako generálny dodávateľ stavby v roku 2010. Ukončená bola  v máji 2012. Zaujímavosťou je systém kúrenia a chladenia cez tepelné čerpadlá voda-voda a výborné investorsko-dodávateľské vzťahy .

Polyfunkčný objekt Legon

Štvorpodlažná administratívna budova spolu so samostatne stojacím  parkovacím domom. Táto stavba bola naša vlastná investícia, so zámerom časť objektu si nechať pre vlastné potreby firmy a časť objektu predať. Tento zámer sa v roku 2010 podaril aj napriek realitnej kríze a najmä z dôvodu, že od projekčných prác a aj počas realizácie sme sa snažili objekt realizovať vo vysokej kvalite a použili sme materiály a technológie vhodné pre modernú stavbu, ktorú môžeme smelo zaradiť do stavieb tretieho tisícročia. Pár príkladov: Odvetraná fasáda s nosným hliníkovým systémom, chladenie a kúrenie zabezpečujú tepelné čerpadlá vzduch - voda, dutinové podlahy, hliníkové okná a pod.

Administratívno-bytový objekt Octopus

Administratívno-bytová stavba, v ktorej prevládajú bytové jednotky . Objekt s neobviklou architektúrou po skolaudovaní vyhral titul stavba roka. Firma Legon sa priamo zúčastňovala na koordinácii projekčných prác s realizáciou, na výbere poddodávateľov a neskôr na organizácii celej stavby. Zaujímavosť: Radi by sme ešte raz upozornili na architektúru tejto budovy, ktorá napríklad vytvára v strede veľké átrium plné zelene, niektoré chodby sú presvetlené preskleneným stropom, z výťahu priamo vstupujete do niektorých bytov a pod.

Administratívna budova Lindner I

Administratívna budova Lindner I bola realizovaná viacerými dodávateľskými firmami ako napríklad hrubú stavbu realizovala f. Zipp. Spoločnosť Legon mala za úlohu koordinovať realizáciu medzi poddodávateľmi a kontrolovať samotnú realizáciu stavby, či už kvalitu, alebo dodržiavanie časového harmonogramu. Zaujímavosť: Na prázdnej lúke vedľa Galvaniho ulice v roku 2003 firma Lindner postavila administratívnu budovu, čo sa v tom čase zdalo ako nie najšťastnejší developerský projekt. Od vtedy tam vyrástli ďalšie tri budovy Lindner II ,III a IV. Tohoto času je to najväčšie zoskupenie administratývnych budov v Bratislave, spolu s Ikeou a Hornbachom s optimálnym napojením na dialničný obchvat.

Apartmánové byty na Kolibe

Na Jeséniovej ulici sme zrealizovali deväť samostatne stojacích bytových domov. Spolu s terénnymi úpravami, opornými múrmi a komunikáciami. Náklady na stavbu boli cca 15 mil.€. Zaujímavosti: Zakladanie stavieb bolo vo svahu cca 25% a na skalnatom podloží. Nakoľko objekty mali podzemné garáže, výkopové práce boli nákladné a zdĺhavé. Boli to jedny z prvých bytových domov, ktoré sa postavili na Kolibe.

Obchodno - skladové centrum Just Play

Štyri trojpodlažné skladovo-obchodné priestory na Starej Vajnorskej v Bratislave. Legon s.r.o. realizoval na danej stavbe železobetónový monolit jednej z hál a tiež murárske práce a zeteplenie t.j. vonkajšiu fasádu na všetkých halách. Zaujímavosť: Svetlá výška v týchto objektoch je 5 m a požiadavka investora bola zrealizovať betónové konštrukcie ako pohľadové za cenu klasických betónov. Podarilo sa, a aj vďaka tomu sme sa s investorom dohodli na realizácii ďalších prác aj na ostatných troch halách a nahradili sme predchádzajúcich dodávateľov stavbených objektov.